soutěže

Let the fashion come to you


 tým 9.C třídy (Jan Szotkowski, Olga Kowolowská a Barbora Bojková)
se zúčastnil dne 12.1. 2015 regionálního kola. Bohužel jsme nepostoupili do superfinále. Děkujeme všem členům týmu za účast!


 9. ročník regionální soutěže z anglického jazyka "Let´s make friends"   

Tato týmová soutěž proběhla 3. prosince 2014, zúčastnilo se jí celkem 12 družstev (46 žáků) základních škol jablunkovského regionu (ZŠ Jablunkov, ZŠ a MŠ Písek, Masarykova ZŠ Návsí, ZŠ Mosty u Jablunkova, PZŠ im. H. Sienkiewicze Jablunkov). Soutěžila 4členná družstva ve 2 kategoriích (mladší: 6. a 7.ročník, starší: 8. a 9.ročník). Obsahem soutěže byly jazykové dovednosti zaměřené na předměty:

 1. Geography

 2. Maths

 3. Biology

 4. Civil education (Healthy lifestyle)

 5. History

  Aktivity s těmito tématy připravovali angličtináři všech zúčastněných  škol našeho regionu. Důležitou roli hrály nejen jazykové schopnosti žáků, ale i taktika týmové spolupráce. K maximální objektivitě hodnocení přispělo i to, že jednotlivá družstva soutěžila pod různými přezdívkami. Kolektiv angličtinářů - organizátorů ZŠ Jablunkov děkuje kolegům z okolních škol, že přijali pozvání a soutěže se se svými žáky nejen zúčastnili, ale taky vše obětavě připravili. Těšíme se na další spolupráci a vzájemná setkání v oblasti  výuky anglického jazyka. Poděkování patří představitelům města, kteří zajistili finanční podporu ve formě grantu a paní Pyszkové z jablunkovské pekárny, která nám poskytla velmi dobré občerstvení pro soutěžící a samozřejmě kolegům pořádající školy.

Výsledková listina:

Kategorie I -mladší (6. - 7.roč.)

 1. Masarykova ZŠ
       Návsí
 2. ZŠ Jablunkov Nikol Szkanderová - 7.B, Kateřina Skalková - 7.B, David Martynek - 7.B , Jakub Pawlas 7.A
 3. ZŠ a MŠ Písek

Kategorie II -starší ( 8. - 9.roč.)

 1. ZŠ im. H. Sienkiewicza Jablunkov
 2. ZŠ Jablunkov Olga Kowolowská - 9.C, Barbora Bojková - 9.C, Jan Szotkowski -9.C, Natálie Durčáková - 9.A
 3. Masarykova ZŠ Návsí
Fotografie ze soutěže naleznete zde.